20 Mart 2014 Perşembe

Rehine izle The Hostage online izle (2005) Türkçe DUBLAJ

Rehine - The Hostage - Bruce Willis
"Rehine filmini izle", "The Hostage / Bruce Willis Filmini Online izleyin", "Rehine full online seyret full izle", "The Hostage / Bruce Willis filmi online izle", "Rehine sinema full HD izle", "Rehine film izle", "The Hostage / Bruce Willis filmini direk izle", "Rehine Filmi seyret full", "Rehine Filmini bedava izle", "Film The Hostage / Bruce Willis hd izle"
IMDB Puanı 6.6/10 "Bu Filmi Tavsiye Ediyoruz..."
Yapım:2005 - ABD, Almanya
Tür:Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
Yönetmen:Florent Emilio Siri
Müzik:Alexandre Desplat
Görüntü Yönetmeni:Giovanni Fiore Coltellacci
Senaryo:Doug Richardson
Senaryo (Kitap):Robert Crais
Yapımcı:Bruce Willis, Mark Gordon, Arnold Rifkin
Süre:113 dk.
Oyuncular
Bruce Willis, Robert Knepper, Ben Foster, Marshall Allman, Onlineizleyin.org, Jimmy Bennett, Jonathan Tucker, Kevin Pollak, Rumer Willis, Serena Scott Thomas, Michelle Horn
Filmin Konusu
Jeff Talley, Los Angeles polisine bağlı olarak çalışan ve rehineler için arabuluculuk yapan bir polistir. Ancak günün birinde işler ters gidip bir çocuğu rehin almış bir adamın intiharına ve çocuğu öldürmesine engel olamayınca bunalıma girer ve ufak bir kasabaya tayinini ister.
Karısı ve çocuğunu geride bırakarak geldiği kasabada kaybettiği huzuru arayan Talley'nin başı eskisinden de büyük belalara girer. Bir araba çalmak derdinde olan üç genç, işler karışınca arabanın sahibi olan aileyi rehin almak zorunda kalırlar. Ancak rehin alınan aile de sıradan değildir.
Ailenin evinde New York'un batı yakasının mafya babalarından Sonny Benza’nın milyonlarca doları bulunmaktadır ve bunun farkına varan hırsızların elebaşı Mars'ın bu paraları almadan kasabadan ayrılmaya niyeti yoktur. Durumu öğrenen Benza da, Talley'in karısını ve kızını rehin alır ve işler tamamen Talley'nin kontrolünden çıkar. Geldiği sakin kasaba Los Angeles'tan beter bir kabusa dönüşmüştür...iyi seyirler diliyoruz..

FILMIN FRAGMANI:
1 yorum:

 1. ElestirMAN15:04

  Rehine, Amerika Birleşik Devletleri'nde toplumsal paranoya haline gelmiş olan "güvenlik saplantısı" üzerine kurulu ve toplumsal bütünü oluşturan en küçük grup olan "çekirdek aile"'ye yönelik şiddeti merkeze alan bir Bruce Willis filmi. Robert Crais'in romanından uyarlanan film; rehin alma eylemine yönelik dramatik bir hava tutturamadığı gibi en büyük kozu olan Willis'ten de yeterince yararlanamıyor.  Aldığı yanlış bir karar sonucu masum insanların ölümüne sebep olan ana kahraman figürüne yeterince yenilik getiremeyen, bütünüyle klişelere hapsolmuş ve mutlu bir finalle izleyicisini rahatlatmak, sevindirmek isteyen Rehine; sıradan bir aksiyon filmi olmaktan kurtulamamışa benziyor.

  Rehine kurtarma operasyonlarında "arabulucu" olarak çalışan ve büyük bir başarısızlık sonucu yaşadığı yıkımdan kurtuluşunu küçük bir kasabada çalışmaya başlamakta bulan Jeff Talley'in vicdanı yakasını bırakmaz. Buna ilaveten ailevi sorunları da ortaya çıkmakta gecikmez üstüne üstlük kaçmaya çalıştığı ortama tekrar geri dönmek zorunda kalır. Tanıdık, bildik bir hikaye, tahmin edilebilir bir gelişme süreci ve kaçınılmaz sıradanlık.  Filmde; liseli gençlerdeki çözülmeyi ve artan şiddet dışavurumlarını, zenginliğe duyulan özenti ve parasal erki elde edememekten kaynaklanan öfkeyi yansıtan sahneler etkileyicilikten uzak hatta kırgınlık verici derecede alaycı. Hunharca katledilen insanlara üzülmeyi ya da en azından birşeyler hissetmeyi engelleyen bir yapaylık tüm film boyunca kol geziyor. Havalandırmada hızlı hareket etmeye çalışan Mars'ın sağa sola çarparak ilerlemesi, "kahrolası zenginler" repliği ile aktarılmak istenen duygular, güvenilirliği tartışmalı emniyet güçleri sayesinde verilmeye çalışılan fikirler olgunluğa erişmemiş bir anlatımın, bir üslubun doğal sonuçları.

  DVD'yi elde etmek isteyen, aşırı derecede zengin ve güçlü mafyanın FBI ajanlarından kurulu bir ekip yaratacak gücü olmasına rağmen, Talley'i kullanmaya çalışmalarında da zayıf bir inandırıcılık olduğu açık. Stallone'nin Dağcı'sında kurulan ihtiyaç zorunluluğuna dayalı kuvvetli ilişkinin yani belli bir mecburiyetin yapmak zorunda bıraktırdıklarına dair bir çıkışın Rehine'nin senaryosundaki zayıf tezahürü tüm seyircileri üzeceğe benziyor.  Rehine, Bruce Willis hayranları dışındaki izleyicileri asla tatmin edemeyecek, sığ bir senaryoya ve yetersiz bir teknik üsluba sahip, -Arabulucu ve Sevginin Gücü filmlerine yaptığı göndermeleri, bir iki repliği ve iki üç sahnesi hariç- kısa sürede kolayca unutulması kuvvetle muhtemel, sıradan bir macera filmi. Ne ilgilendiği konular hakkında ciddi bir fikri olan ne de teknik bir doygunluk yaratabilen Rehine, Willis gibi bir ustadan da yeterince yararlanamayınca ortaya çıkan eserin başarılı olmadığını söylemek herhalde acımasızlık olmaz.

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar