6 Mayıs 2014 Salı

Buz Devri 4 izle full izle Ice Age 4 izle online izle (2012) Türkçe DUBLAJ Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor / Ice Age 4 Continental Drift

Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor - Ice Age 4 Continental Drift
"Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor filmini izle", "Ice Age 4 Continental Drift Filmini Online izleyin", "Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor full online seyret full izle", "Ice Age 4 Continental Drift filmi online izle", "Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor sinema full HD izle", "Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor film izle", "Ice Age 4 Continental Drift filmini direk izle", "Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor Filmi seyret full", "Buz Devri 4 Kıtalar Ayrılıyor Filmini bedava izle", "Film Ice Age 4 Continental Drift hd izle"
IMDB Puanı 7.0/10 "Bu Filmi Tavsiye Ediyoruz..."
Yapım:2012 - ABD
Tür:Animasyon
Yönetmen:Mike Thurmeier, Steve Martino
Müzik:John Powell
Görüntü Yönetmeni:Renato Falcão
Senaryo:Michael Berg, Mike Reiss, Jason Fuchs
Yapımcı:Lori Forte
Süre:94 dk.
Seslendirenler
Haluk Bilginer, Jennifer Lopez, Altan Erkekli, Seann William Scott, Queen Latifah, Yekta Kopan, Ali Poyrazoğlu, Ayça Bingöl, Jeremy Renner, Onlineizleyin.org, John Leguizamo, Nick Frost, Kunal Nayyar, Keke Palmer, Alan Tudyk, Heather Morris, Ray Romano, Aziz Ansari, Ellie, Mustafa Büyükçolak
Animasyonun Konusu
Buz Devri 4 : Kıtalar Ayrılıyor (Ice Age: Continental Drift); Manny, Diego ve Sid'in, kendilerini diğerlerinden ayıran afetten sonra sürüklendikleri bir kıtada başlarına gelenleri beyazperdeye taşıyor. Bir buzdağından derme çatma bir gemi yapan kahramanlarımızın maceralarla dolu epik deniz seferi böyle başlıyor. Manny ve arkadaşlarını bu yeni dünyada egzotik deniz canavarları ve acımasız korsanlar da bekliyor. Tarih öncesi sincap Scrat ise bildiğiniz gibi, lanetli palamudu onu nereye sürüklerse oraya gidiyor!
7'den 70'e her yaştan sinema seyircisini kendisine hayran bırakan Buz Devri serisinin son filmi sizlerle, iyi seyirler diliyoruz...

FILMIN FRAGMANI:4 yorum:

 1. ElestirMAN18:52

  Film, sevimli kahramanımız Scrat'le açılıyor, efsanevi palamudunun peşinde gene şanssızlıklar ve sakarlıklarla dolu bir şekilde yoluna devam ederken, başına gelenlerin sonucunda artık kıtalar birbirinden ayrılmaya başlıyor. Artık ailesini kurmuş, hatta ergen bir kız çocuğuna sahip olmanın dertleriyle cebelleşmekte olan mamut Mammy (Ali Poyrazoğlu), kara parçalarının kırılıp birbirlerinden ayrılmaları sonucunda ailesini gözden kaybeder. Her zamanki gibi yanında en iyi dostları Sid (Yekta Kopan) ve Diego (Haluk Bilginer) vardır elbette... Ergen kız çocuğu Şeftali (Ecem Uzun) ise babasından ayrılmadan az önce onunla tartışmıştır, bunun için de pişmanlık hissetmektedir. Adeta tüm olanların sorumlusu o'dur ve suçluluk duymaktadır. Ama bir yandan aşıktır ve aşkı için dostunu bile görmezden gelecek kadar "ergen"dir. Diğer tarafta Manny ise ailesine yeniden kavuşabilmek için zorluklarla mücadele etmektedir.

  Filme bu açıdan yaklaştığımızda aslında yeni hiçbir şey yok gibi, mesela senaryo açısından, "ailenin önemi" teması gene elden bırakılmış değil. Diğer yanda "dostluk" teması da her zamanki gibi hakim. Bu anlamda, çocukları hedef almış mesajlar ve o anki durum sert olsa da, onları korkutmayan, yumuşak geçişler konusuna her zamanki gibi özenilmiş. Fakat film elbette bu kadar değil. Herşeyden önce, neredeyse, 3 bölümdür alışageldiğimiz ve derinlikli çözümlemeler sayesinde yakından tanıdığımız karakterler kadar önemli ve derin yeni karakterler mevcut dördüncü bölümde. Bir tanesi Sid'in büyükannesi. Sid'in ailesi kısa bir süre için ortaya çıkar ve bunamış büyükanne Granny'i (Ayşe Tunaboylu) Sid'e bırakıp giderler. Amaçları ise biri bunak biri tembel bu iki işe yaramazdan kurtulmaktır. Halbuki bu macerada belki de işe en çok yarayan iki kahraman Sid ve büyükannesi olacaktır!

  Bir yeni ve etkileyici karakter ise Kaptan Kart (Fatih Özacun)! Bozuk dişli, karizmatik ve kötü maymun Kart, buzdan yapılmış gemisiyle kendisini denizlerin korsan hakimi ilan etmiştir, üstelik gemisinde birbirinden renkli bir sürü karakter daha bulunmaktadır. Manny'nin arkadaşlarıyla birlikte ailesine kavuşma planlarına balta vuran Kaptan Kart ve tayfası, gene de iyiliğe yenilecektir şüphesiz. Üstelik bu karakterler farklı ve hoş yan hikayelere de yol açıyor yeni filmde. Örneğin korsanın tayfasında, daha sonra iyiliği ve doğru yolu bulacak olan bir karakter, Diego'nun kalbine girmeyi de başaracaktır: dişi, akıllı ve atak kaplan Shira (Ezgi Bakışkan).

  Bu ve bunun gibi pek çok renkli karakterin yanısıra görsel anlamda gelişmeler de belli ediyor kendini filmde, her yeni Buz Devri'nde daha da iyi olan bir animasyon tekniği izliyoruz, Blue Sky bu anlamda kendini aşmaya devam ediyor diye düşünüyorum. Özellikle Scrat'in olduğu sahnelerde, bu sevimli yaratığın hem surat ifadeleri, hem eğilip bükülmeleri, uzayıp kısalmaları, çatlayıp patlamaları, ezilip büzülmeleri ve tüm bu manipülasyonlar 3D CG animasyon tekniğinin en iyi kullanımlarıyla meydana geliyor şüphesiz.

  Sonuç olarak Buz Devri 4'ün çok da büyük bir farkı yok diğerlerinden. Gene iddialı ve büyük sözler söylemiyor, küçük seyircileri üzmemek, korkutmamak için gereken özeni koruyor, hatta belki bu konuda biraz daha cesur olabilirler artık! Scrat bildiğimiz Scrat, Sid, bildiğimiz Sid. Ama işin ilginci, taa 2001'den beri hayatımızda olan Ice Age kahramanlarının samimiyetine o kadar inandık, onları o kadar çok sevdik ki, sanırım Ice Age 10 bile çekilse, "yeter artık, bu kadar da ticari iş yapılır mı" diye onları eleştiremeyip,tadını çıkaracağız..!!!

  YanıtlaSil
 2. Görüntü yenilenmiştir.. iyi seyirler.

  YanıtlaSil
 3. turkce dublaj dıyosunuz ama altyazılı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dublajda eklenmiştir.. iyi seyirler.

   Sil

Popüler Yayınlar