11 Nisan 2014 Cuma

Zaman Yolcusunun Karısı izle full izle Time Traveler’s Wife izle online izle (2009) Türkçe DUBLAJ

Zaman Yolcusunun Karısı Time Travelers Wife
"Zaman Yolcusunun Karısı filmini izle", "Time Travelers Wife Filmini Online izleyin", "Zaman Yolcusunun Karısı full online seyret full izle", "Time Travelers Wife filmi online izle", "Zaman Yolcusunun Karısı sinema full HD izle", "Zaman Yolcusunun Karısı film izle", "Time Travelers Wife filmini direk izle", "Zaman Yolcusunun Karısı Filmi seyret full", "Zaman Yolcusunun Karısı Filmini bedava izle", "Film Time Travelers Wife hd izle"
IMDB Puanı 7.0/10 "Bu Filmi Tavsiye Ediyoruz.."
Yapım:2009 - ABD
Tür:Bilim Kurgu, Dram, Fantastik, Romantik, Psikolojik
Yönetmen:Robert Schwentke
Senaryo:Bruce Joel Rubin
Senaryo (Kitap):Audrey Niffenegger
Yapımcı:Brad Pitt, Brad Grey, Justis Greene, Nick Wechsler, Michele Weiss, Dede Gardner
Süre:107 dk.
Oyuncular
Rachel McAdams, Eric Bana, Brooklynn Proulx, Jane Mclean, Stephen Tobolowsky, Ron Livingston, Tatum Mccann, Alex Ferris, Hailey Mccann, Carly Street, Michelle Nolden, Abi Mckenzie, Alexis Beckley, Onlineizleyin.org, Craig Snoyer, Amanda Whitcroft, Esther Jun, Romyen Tangsubutra, Christina Orjalo, Brian Bisson, Arliss Howard, Matt Birman, Katherine Trowell, Bart Bedford
Filmin Konusu
Audrey Niffenegger ‘in 2003 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan The Time Traveler’s Wife adlı film, Chicago’da kütüphaneci olan Henry DeTamble ‘ın (Eric Bana ) sahip olduğu genetik bir bozukluk neticesinde istem dışı olarak zamanda yolculuk etmesini ve Clare Abshire (Rachel McAdams ) adındaki bir ressama aşık olmasını anlatıyor. Fantastik bir aşk hikayesini konu alan filmde Henry ve Clare ‘in her şeye rağmen ilişkilerini ayakta tutma çabalarına şahit oluyoruz...iyi seyirler diliyoruz..

FILMIN FRAGMANI:2 yorum:

 1. Adsız01:31

  Zamanda yolculuk üzerine herkesin kendince bir fikri vardır. Şahsen zamanda yolculuğun mümkün olabilse de çok küçük bir kesimin bilgisi ve denetiminde olacağına inanırım. Sonuçta zamanda yolculuk yapılabiliyorsa gelecekten günümüze gelebilir ve olayların akışını değiştirebiliriz. Ancak bu kadar acının olduğu bir dünyada bazı şeylerin değişmediğini görünce zamanda yolculuğun olsa bile, küçük bir grubun bildiği bir gerçek olduğunu düşünüyorum.

  Audrey Niffenegger’in romanından aynı isimle uyarlanan Zaman Yolcusunun Karısı’nı (The Time Traveler’s Wife) izlemeden önce aklımda insanoğlunun neredeyse her hayalini gerçekleştirdiği vardı. Bir tanesi hariç, zamanda yolculuk. Önceden belirtmekte yarar var, filmin ismi bilimkurguyu andırsa da aslında aşk filmi. Yani kesinlikle zamanda yolculuğu konu alan filmlerden birine gidiliyor gibi düşünülmemesi lazım. Kıyaslarsak H.G. Wells’in Zaman Makinesi (The Time Machine) romanından uyarlanan pek çok film, Geleceğe Dönüş (Back to the Future) serisi, hatta Jean-Claude Van Damme’ın Zaman Polisi (Timecop) daha fazla zamanda yolculuk fikri üzerinde duruyordu.

  Bir zaman yolcusu olan Henry DeTamble ile onu küçükken tanımış olan ve o zamandan beri aşık olan Clare Abshire’ın hikayesini anlatıyor Zaman Yolcusunun Karısı. Genetik bir anormallik yüzünden istem dışı olarak zamanda yolculuk yapan Henry, esasında kendi geçmiş ve geleceği üzerinde gitmektedir. Bu geziler sırasında altı yaşındaki Clare ile tanışır ve ilginç bir aşk öyküsü başlar.

  Romantik ağırlıklı filmin bir nevi Hayalet (Ghost) filmini andırdığını söyleyebiliriz. Bunun nedenlerinden başlıcası da hiç şüphesiz Hayalet’in Oscar ödüllü senaristi Bruce Joel Rubin’in filmi senaryolaştırması. Rubin kitaptan biraz farklı olarak hikayenin merkezine aşkı taşımış.

  Romanda da, filmde de Henry zaman yolculuklarında kıyafetlerini yanında götüremiyor. Ancak kitapta kendi olgun halinden yan kesicilik, kilitli kapıları açma, kıyafet bulmak için haneye tecavüz gibi bazı numaraları öğrense de, filme bunlar yansıtılmamış. Olaylar çoğunlukla ikilinin ilişkisi üzerinden gidiyor. Sevdiği adamı sonunda yakalayan Clare onu elde tutmak istiyor, ancak Henry gücünü kontrol edemediği için kimi zaman mecbur ayrılıklar yaşıyorlar.

  Zor bir ilişki yaşayan ancak birbirlerini seven iki kişiyi canlandıran Eric Bana ve Rachel McAdams başarılı bir oyunculuk çıkarmış. Tattoo filmi ile dikkat çeken Alman yönetmen Robert Schwentke de zaman yolculuklarını belli bir olay dizisinin arasına serpiştirerek, izleyicilerin olayları anlamasını kolaylaştırırken, oluşabilecek kimi soru işaretlerinin önüne geçmiş.

  Filmin bir de siyasi mesajı var. Yıllar önce Million Dolar Baby En İyi Film Oscar’ını aldığında, Amerika’da yaşayan bir arkadaşım ödülün verilişinin arkasındaki nedenlerden birinin de Cumhuriyetçi Parti üyesi muhafazakar bir adamın değişimini göstermesi olduğunu söylemişti. Zaman Yolcusunun Karısı da farklı bir şekilde Cumhuriyetçi Parti göndermesi yapıyor.

  Zamanda yolculuk yapılıp yapılamayacağı hala bilinmiyor. Şayet yapılabiliyor ise, en basitinden neden bazı ölümcül hastalıkların çaresinin günümüze ulaştırılmadığı bir soru olarak kalıyor. Fakat belki de zamanda yolculuk yapılsa da, kimi olayların önüne geçilmesini engelleyen bir güç vardır. Sonuçta hiçbir zaman yolcusu, bugüne kadar kaderin önüne geçemedi.

  YanıtlaSil
 2. ElestirMAN01:31

  "Zaman bir saçmalıktır" demişti Douglas Adams. Bunu, olağanüstü "Otostopçu" kitaplarındaki zamanda yolculuk konusuna kafamızı fazla takmamamız için tavsiye etmişti. Bu tavsiye, "Time Traveler's Wife"ı izlerken özellikle geçerli. Zira film, zamanda ileri-geri yolculuk etmenin doğasıyla, bilimsel altyapısıyla fazla ilgilenmiyor. Onun yerine birbirini seven iki insan için önemli bir engel olarak ele alıyor; bir aşk öyküsünün "kötü adam"ı kılıyor. Doğrusu, zamanda yolculuk ile romantizm kavramlarının birbiriyle bu denli yakın flört ettiği bir film izlediğimi hatırlamıyorum.

  Henry (Eric Bana), nedenini çok da anlamadığımız (kafayı da takmadığımız) şekilde, "zaman"da kendi isteği dışında yolculuk ediyor. Örneğin, tam güzel bir kızı öpecekken kendini çırılçıplak bir halde üstelik başka bir yılda ormanda buluveriyor. Clare (Rachel McAdams), çayırda piknik yapan küçük bir kız olduğu yıllardan genç kadınlığa adım attığı döneme kadar, Henry'nin bu gidip gelmelerine tanıklık ediyor. Aşk zaman tanımıyor.

  2002 tarihli Tattoo (Dövme)'den beri yakın takibe aldığımız Alman yönetmen Robert Schwentke, Jodie Foster'lı "Flightplan"dan sonra ikinci Holywood denemesinden de alnının akıyla çıkmış. Zamanda yolculuğun bilimkurgusal yönü yerine büyük bir aşk hikayesi anlatmayı tercih ediyor, bunu başarıyor da.  Bunda Audrey Niffenegger'in aynı adlı kitabını senaryolaştıran Bruce Joel Rubin'in rolü de büyük. Rubin 1990'da "Ghost" ile Oscar almıştı hatırlayacaksınız. Dahası yönetmenin, büyük bölümünü açı-karşı çekim ölçekleriyle kotardığı, yani bol diyaloglu bir filmde, başrol oyuncularının performansı da çok etkili. Duygusu okunaklı iki yüz: Eric Bana ve Rachel McAdams. Birbirlerine bakışlarında, ölçülü oyunlarında, o an ne hissettiklerini anlamak hiç de güç olmuyor. McAdams demişken filmin kumaşı, onun yine başrolde olduğu "The Notebook"u da yer yer anımsatıyor, ama sadece o kadar. Yönetmen Schwentke, sıkıcı bir çizgiye kolayca kayabilecek öyküsünü anlatırken böyle yetenekli iki oyuncuyla çalıştığı için şanslı.

  "Time Traveler's Wife", romantik bir film izlemek isteyen çiftlere adanmış gibi. Bu türde yeni bir çağ başlatmıyor belki ama zaman yolculuğunu aşkın önüne büyük bir engel olarak koyması, aşkın bu engeli aşıp aşamayacağını sınaması açısından ilgiyle izletiyor kendisini.

  Küçük kız Alba'nın sevimsizliği dışında filmdeki ne oyunculuklar ne de yönetmenlik için söylenebilecek olumsuz söz var. Vaat ettiğini yerine getiren her film iyidir sonuçta. Israrla altı çizilen "sevdiğiniz bir insanla geçirdiğiniz her dakika çok önemlidir" mesajına da itirazımız yok. Ancak yeni bir "The Notebook" da beklemeyin.

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar