15 Mart 2013 Cuma

Kız Kardeşim Mommo izle full izle Kız Kardeşim Mommo online izle (2009) Türk Filmi

Kız Kardeşim Mommo filmini izle, Kız Kardeşim Mommo Türk Filmini Online izleyin, Kız Kardeşim Mommo full online seyret, Kız Kardeşim Mommo filmi online izle, Kız Kardeşim Mommo Türk sinema, Kız Kardeşim Mommo filmi, Kız Kardeşim Mommo filmini indirmeden izle, Kız Kardeşim Mommo Türk Filmi seyret, Yerli Kız Kardeşim Mommo Filmini bedava izle, Film Kız Kardeşim Mommo
Yapım:2009 - Türkiye
Tür:Dram
Yönetmen:Atalay Taşdiken
Senaryo:Atalay Taşdiken
Görüntü Yönetmeni:Ali Özel
Müzik:Erkan Oğur
Süre:94 dk.
Oyuncular
Elif Bülbül (Ayşe) , Mehmet Bülbül (Ahmet) , Mete Dönmezer (Hasan Dede) , Mustafa Uzunyılmaz (Kazım) , Mehmet Usta (İstanbullu Bakkal) , Ali Bakır (İbrahim) , Onlineizleyin.org, Mehmet Çiğdem (Hüseyin)
Filmin Konusu
Dokuz yaşında bir çocuk; hem ağabey, hem baba, hem anne, hem de bir bilge olabilir mi? Ayşe için olur. Hatta hiçbir şeyden korkmayan bir ağabeydir o.
Annesiz iki çocuğun içinizi ısıtacak, kimi zaman gözünüzü yaşartacak öyküsü. Hem de gerçek. Yalın bir dille köyü, köyün insanlarını, kardeşlerin ilişkini anlatan film, sürpriz bir finalle bitiyor.
2009 İstanbul Film Festivali programında yer alan film, 59. Berlin Uluslararası Film Festivali 'nde de gösterilen iki Türk filminden biri oldu...iyi seyirler diliyoruz..

27 yorum:

 1. Adsız18:42

  mükemmel bir film izlerken sürekli gözlerim doldu ayşe çok şirin imsanın rarıp koklayası geliyor.

  YanıtlaSil
 2. Adsız02:00

  herkesin izlemesi gereken güzel ve anlamli bir yapim . Yapimda emegi gecenlere sonsuz tesekkür ..

  YanıtlaSil
 3. YENİLENMİŞTİR! iyi seyirler..

  YanıtlaSil
 4. Adsız15:20

  herkeze analı babalı yaşamak nasip olmuyor Allahım böyle yetimlere yardım etsin

  YanıtlaSil
 5. Adsız17:33

  çok güzel bir film. maalesef ahmet ve alinin hikayesi hayatın bir gerçeği.çok beğendim emeği geçen herkese teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. Adsız17:25

  filmin sonunda ne oluyo anlamadım ? Devamı varmı acaba?

  YanıtlaSil
 7. Adsız22:05

  yöremde çekilmiş konulu ve ciddi bir yapıt...emeği geçenler sağ ve var olsun....

  YanıtlaSil
 8. Güzel ötesi..Karekterli bir film..

  YanıtlaSil
 9. Adsız03:29

  insanın annesi veya babası eksik olması gerek ölüm, gerek ayrılık vsvs insanda bir burukluk yaratıyor. İzlerken gercekten çok duygulandım, bir erkek için aglamak biraz abes kacsada ama dedigim gibi insanın bir yanı eksikse gönül dinlemiyor. Allah kimseyi annesiz babasız bırakmasın. :(
  Bir gün mutlu olmak umudu ile. . .

  YanıtlaSil
 10. Adsız17:27

  izlemeyin abi bunu yürek dayanmıyor her dakkasını gözüyaşlı izledim

  YanıtlaSil
 11. YENİLENMİŞTİR! iyi seyirler..

  YanıtlaSil
 12. Adsız09:46

  İnsan olan dayanamaz ağlar sağolsunlar Adamlar yapmışlarr filmini

  YanıtlaSil
 13. Adsız21:29

  harika bi film

  YanıtlaSil
 14. Adsız11:32

  bu filmi izledikten sonra diğer filmler bana okadar yapay gelmeye başladıki film izleyemez oldum. son derece yalın ve bi okadarda gerçekçi bir film. ayrıca hayatım boyunca unutamıyacağım bi söz çizdi beynime 'dede gitmesem olmazmı?

  YanıtlaSil
 15. Adsız21:36

  biri bana bu filmin gerçek hayat hikayesi olmadığını söylesin. filmin senarist ve yönetmenide bunları okuyorsa.....uzun yıllar gözümün önünden gitmeyecek bir acıyı seyrettim, bufilmin devamı ile bunu telafi edin. böyle biten bir acıya ben sanat demem.kimseye bu hüznü yaşatmaya hakkınız yok. buyüzdenki bu filmi kiseye tavsiye etmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ebruli12:57

   ben ikinci kez izledim bugün... ve daha da dikkat ederek izledim... dün otobüs yolculuğumda izlemiştim.. gözyaşlarımı tutamadım miniklerin hayat hikayelerini izlerken.. Maalesef gerçek hayattan kesit olduğunu öğrendim.. Annesi olmayanın babası da olmaz diyorlar.. Belki de doğru söylüyorlar fakat herkes bir olamaz yaa vicdansızlıktan başka hiçbirşey değil.. tavsiye ancak şöyle edebiliriz.. üvey anne ya da üvey baba olacaksa eşlerimizi iyi seçmeliyiz.. Allah kimseyi anasız babasız bırakmasın, Allah herkesin karşısına hayırlı insanlar çıkarsın ne diyeyimm...

   Sil
 16. Adsız01:35

  ömrü hayatımda böyle acıklı böyle duygusal bir film izlemedim zor çıkarım etkisinden gibi izleyin izlettirin tavsiyem

  YanıtlaSil
 17. Adsız05:52

  ağlamaktan içim dışıma çıktı,Allah kimseyi anasız babasız bırakmasın,çok kaliteli bi film olmuş,emeği geçen herkesin ellerine sağlık..izleyip de boğazında düğümler dizilmeyen karşıma çıksın!!

  YanıtlaSil
 18. Adsız20:59

  kahroldum ya bu nasıl bi filmdir bari sonu güzel bitseydi :(

  YanıtlaSil
 19. Adsız03:30

  izlemez olaydım.bu kadar mı etkilenecektım.sonu kopardıııı

  YanıtlaSil
 20. Adsız14:44

  hiç iyi olmadı bunu izlediğim, içim acı acı bağırıyor sanki dünyaya.. çok acı bir film, çok güzel ... :(

  YanıtlaSil
 21. Adsız11:38

  lütfen böyle bitmesin yatıp kalkıp bunları düşünüyorum lütfen gerçek olmasın devamı gelsin ne olur kavuşsunlar

  YanıtlaSil
 22. ElestirMAN19:08

  İki çocuk; bir ağabey, bir küçük kız kardeş... Anneleri ölmüş... Babaları başka bir kadınla evlenmiş... Kadın onları istemiyor... Büyük babalarıyla birlikte yaşıyorlar... Ve onun yanında kalma istekleri de çok görülüyor...

  Atalay Taşdiken'in yazıp yönettiği "Mommo", sapına kadar gerçek bir hikâyenin ardına takılıp iki küçük çocuğun yazgısına ağıtlar yaktığımız bir filme dönüşüyor sonuç olarak. Kelimelerin kalabalıklığına sıkıştırılmamış bir hüznü bünyesinde barındıran bu hikâye, bir yandan bizleri gözyaşlarımızı gizlemeye gerek görmediğimiz bir duygusallığa iterken, öte yandan da sosyolojik saptamalarıyla yoksulluğun (ve yoksunluğun) anatomisini çıkarıyor.  Büyük cümleler sarf etmekten özenle kaçınan, böylece hikâyenin 'sömürü' potansiyeli taşıyan yanını törpülemeyi başaran yönetmen Taşdiken, anlara hapsettiği duygusunu açığa çıkarma konusunda yetkin bir çerçeve çiziyor. Özellikle iki çocuğun anne özlemine parantez açtığı yerlerde filmine boyut atlattıran sinemacı, küçük oyuncuların öykünün ruhuna tutunamama risklerini de aşmayı başarıyor. Ağabeyin kız kardeşini koruyup kollama, gelebilecek her türlü tehlikeye karşı ona kalkan olması ve ufaklığa bir tür 'babalık' da etmesi, filmdeki insan yoğunluğunu harekete geçiren unsurlar arasında öne çıkıyor.

  Reha Erdem'in "Hayat Var"ında büyükler tarafından sömürülen bir kız çocuğunun 'hayatta kalma' serüvenini izlemiş ve paramparça olmuştuk. Atalay Taşdiken de küçüklerin 'kullanılması'nın farklı bir modelini sürüyor öne. Buradaki çocukların hayatla kurdukları 'yalın' ilişkiyi deşifre ederken, bir yandan da büyüklerin onların 'küçük' dünyalarına hükmetme reflekslerinin karşılığını görüyoruz. Her adımda 'beklenen son'a biraz daha yaklaşan kahramanlarımızın 'isyan bayrağı' açma şansı da olmuyor ne yazık ki ve kaderin pençeleri arasında yitip gitmek kaçınılmaz oluyor onlar için. Birlikte olmak, bir arada yaşamak, aynı havayı solumayı sevdiğin insanlarla aynı havayı solumaya devam etmek gibi 'makûl' isteklerinin yerle bir edilmesine tepki koyamamaksa içten içe öldürüyor iki küçük karakteri.

  İki kardeşi canlandıran Elif Bülbül ve Mehmet Bülbül, "Mommo"nun yalınlıkla bayağılık arasındaki ince çizgide yoluna devam edebilmesini sağlayan en önemli unsurlar. Aralarındaki ilişkiyi gözlerindeki hüzünle anlamlandıran iki küçük oyuncu, amatörlüklerinin hissedilmediği bir boyuta taşıyorlar filmi. Bunda yönetmen Atalay Taşdiken'in rolünün büyük olduğunu da kabul etmek gerek tabii... Dedeyi oynayan Mete Dönmezer, babaya karşı nefret/acıma duyguları arasında kalmamızı sağlayan Mustafa Uzunyılmaz ve bakkal karakteriyle bir tür 'katalizör' görevi üstlenen Mehmet Usta'yı da bu görünüm içinde alkışlamaktan çekinmemek lazım. Zira filmin tutunduğu yapının yıkılmamasında onların payı da azımsanamayacak kadar büyük.  Uzun aralarla film müziği yapan Erkan Oğur'un "Mommo"nun ruhunu kışkırtan çalışmasıysa işin tuzu biberi adeta. Oğur'un müziği, hüznü hiç eksilmeyen hikâyenin yavanlaşmasının önüne geçerken, doğru yerlerde girip doğru yerlerde çıkarak bu alanda nasıl çalışılması gerektiğinin de altını çiziyor. Ülkemizde film müziğinin etkisiz kullanıldığı da düşünüldüğünde, buradaki çalışmanın değeri bir kat daha artıyor.

  Gerçeklerden beslenerek en az hayat kadar gerçek bir sonuçla karşımıza gelen "Mommo", ilk filmini çeken Atalay Taşdiken'in anlatacak daha çok hikâyesi olduğunu da hissettiyor bizlere. Öyle de olmalı, zira sinemacıyla ilişkimizin bu noktada kalması üzüntü verici olur...

  YanıtlaSil
 23. ebruli12:49

  ÇOK ÜZÜLEREK İZLEDİM BU FİLMİ... GERÇEK HAYATTAN KESİT OLDUĞUNU ÖĞRENDİĞİMDE AHMET'E AYŞE'YE VE DEDESİNE BÜYÜK SABIRLAR DİLEDİM ALLAH'TAN... UMUYORUM Kİ FİLMİN DEVAMI GELİR VE İÇİMİZDEKİ BURUKLUK BİRAZ HAFİFLER.. ÇOK ACI HAYATLAR VAR BU BİR GERÇEK..ALLAH SABIR VERSİN VE YARDIMCILARI OLSUN... ŞİMDİ ELEŞTİRMAN'IN YORUMUNU OKUDUMDA AYNI FİKİRLERE VE ÜMİTLERE SAHİBİM... TEKRARDAN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER, MİNİK OYUNCULARI AYRICA TEBRİK EDERİM..

  YanıtlaSil
 24. Adsız22:41

  Lüksemburg'da Atalay Tasdiken'e tesadufen yengemle dolasirken rastladik, bu film hakkinda kisa süre konustular, ben ise dinledim... Simdi filmi izledikten sonra, onu cani gönülden kutlarim... Insanlarin günlük hayatlarinindan bir kare aslinda... onu alip, o anlari bir filmle dondurdugu için, tesekkür ederim ona... Bunun gibi 1000lerce hikayeler vardir, ama bu anlari bozmadan ekrana tasiyabilmek cesaret ister... Terikler Atalay bey!

  YanıtlaSil
 25. Adsız00:55

  rabbim bu hikayenin gerçek kahramanlarına yardım etsin çok zor, yetim büyüyen bir insan olarak şunu söyleyebilirimki hayattaki en büyük mutluluk anne ve babadır, mükemmel bir film

  YanıtlaSil
 26. Adsız01:17

  ilk kez bir filmden sonra ağladım ya yok böyle birşey

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar