13 Mart 2014 Perşembe

Köy izle The Village online izle (2004) Türkçe DUBLAJ

Köy - The Village
Köy filmini izle, The Village Filmini Online izleyin, Köy full online seyret full izle, The Village filmi online izle, Köy sinema full HD izle, Köy film izle, The Village filmini direk izle, Köy Filmi seyret full, Köy Filmini bedava izle, Film The Village hd izle
IMDB Puanı 6.6/10
Yapım:2004 - ABD
Tür:Korku, Gerilim, Bilim Kurgu
Yönetmen:M. Night Shyamalan
Senaryo:M. Night Shyamalan
Görüntü Yönetmeni:Roger Deakins
Müzik:James Newton Howard
Süre:108 dk.
Oyuncular
Joaquin Phoenix (Lucius Hunt) , William Hurt (Edward Walker) , Sigourney Weaver (Alice Hunt) , Adrien Brody (Noah Percy) , Judy Greer (Kitty Walker) , Jayne Atkinson (Bayan Walker) , Liz Stauber (Beatrice) , Onlineizleyin.org, Jesse Eisenberg (Jamison) , Frank Collison (Victor) , Cherry Jones , Fran Kranz , Brendan Gleeson , Michael Pitt , Bryce Dallas Howard (Ivy Walker)
Filmin Konusu
Mutlu ve huzurlu görünen bir kasaba, aslında onu çevreleyen ormanın verdiği dehşeti yaşamaktadır. Ormanda, tam olarak ne olduklarını bilemeseler de onlara korku dolu bir yaşantı sürdüren yaratıklar vardır. Bu yaratıklar ve kasabalılar arasında garip bir tür anlaşma vardır, kasabalılar ormandan uzak durdukça yaratıklar da kasabaya bulaşmamaktadır.
Ancak bir gün, meraklı Lucius Hunt, ormanı keşfetmeye karar verir. Bu hareketi, taraflar arasındaki gizemli anlaşmayı bozacak ve yaratıkların kasabaya gelmesine sebep olacaktır...iyi seyirler diliyoruz..

FILMIN FRAGMANI:3 yorum:

 1. Adsız19:49

  ilginc bir film olmus. ben acikcasi begendim. adamin kizini sehre yollamasina kadar hic birsey anlasilmiyor filmden ama gercegi ogrenince cok begendim.

  YanıtlaSil
 2. ElestirMAN19:49

  19. yüzyılın sonlarında bir Amerikan kasabası. Etrafı ormanlarla çevrili bu kasabanın halkı, ormanın içinde yaşadığına inandıkları yaratıklarla yazılı olmayan bir anlaşmanın kurallarına göre hayatlarını sürdürmektedirler. İnsanlarla yaratıkların yaşam alanlarını belirleyen sınır aşılmadığı sürece, her iki taraf da günlerini huzur içinde geçirebilmektedir. Fakat insanoğlu sınırlandırılmayı sevmez. Önünde sonunda kasaba halkı içinde de maceracı bir ruh, ormanın diğer yakasına, dünyaya ulaşma isteği duyar. Bu hikayenin Truman Burbank'i de Joaquin Phoenix tarafından canlandırılan Lucius Hunt olacaktır. Fakat Lucius ile kasaba cemaatinin lideri Edward Walker'ın (William Hurt) gözleri görmeyen kızı Ivy Walker" (Bryce Dallas Howard) arasında başlayan aşk ve diğer beklenmedik olaylar, yolculuğun amacını ve içeriğini değiştirecektir.  Çok zengin ve güçlü bir oyuncu kadrosunu barındıran Köy'de, olayların geçtiği zaman dilimi tesadüfi değil kuşkusuz. Dünyanın hızlı bir değişime girdiği, 20. yüzyılın yaklaştığı bir dönemde ama dünyanın etkilerine kapalı bir ortamda yaşayan bir grup insanın hikayesini anlatan bu filmin "modernite korkusu" üzerine olduğunu söyleyebiliriz, sürprizini de açık etmeden. Bu, yine sürpriz faktörüne bel bağlamadan doğrudan anlatılan bir hikaye olsaydı, gerçekten ilgi çekici ve üzerine düşünmeye değer bir malzeme olabilirdi belki. Fakat Shyamalan öyküsünü öyle bir şekilde anlatıyor ki, filmin sonunda kendinize şunu sormadan edemiyorsunuz: Bir insan neden bu filmi yapmak istemiş olabilir?

  Köy'ün ele aldığı temayla ilgili seyircinin kafasında hiçbir düşünce uyandırmayı başaramayacağını söylemek haksızlık olur. Fakat özünde gayet entelektüel bir temanın karşımıza nasıl bir olay örgüsü içinde çıkarıldığı da önemli. Bu haliyle ne fikirsel bir çözümleme ya da tartışmaya kapı açıyor ne de ortalama seyirci için ilgi çekici bir seyirlik vaadediyor. Hatta söz konusu bu kesim olduğunda, filmin gerçekten manasız ve aptalca bulunmasına şaşırmamak gerekir. Çok başarılı bir tanıtım kampanyasının ardından ABD sinemalarında vizyona girdiğinde, ilk anda ciddi bir ilgiyle karşılaşan film, çok kısa bir süre içinde seyirci rakamlarında hızlı bir düşüş yaşayarak açılış rakamlarına kıyasla oldukça vasat bir gişe başarısına ulaştı. Birçok seyircinin filmi "hayatında gördüğü en kötü filmlerden biri" olarak anması da cabası. Dediğim gibi, hiç şaşırtıcı değil...  Filmin görsel olarak da Shyamalan'ın bugüne kadar yaptığı en sıradan iş olduğunu eklemek gerek. Yaşayan en iyi görüntü yönetmenlerinden biri olan Roger Deakins bile, özellikle aydınlatmada, son derece klişe, teknik olarak şüphesiz başarılı ama reklam estetiği düzeyinde kişiliksiz bir iş çıkarmış. Oyunculuklar genel olarak başarılı ama yakın zamanda Lars Von Trier'in Amerika üçlemesinin ikinci halkasında Nicole Kidman'ın yerine başrolde izleyeceğimiz Bryce Dallas Howard'ın görme engelli biri olarak birçok noktada inandırıcı olmadığını söylemek gerek. Filmin en olumlu yanıysa, tıpkı İşaretler'de olduğu gibi, James Newton Howard'ın atmosferi mükemmel bir şekilde destekleyen özgün müzikleri.

  Uzun lafın kısası, durum üzücü. Yetenekli bir yönetmen olduğundan hiç şüphe etmediğim M. Night Shyamalan kendi kendini bir filmin başarısının içine hapsetmiş, sürekli aynı filmi yeniden yapmaya uğraşıyor. Yetenekli saydığımız bir yönetmenin bu durumu göremiyor ve aşamıyor olması ise gerçekten hayret verici. Birkaç sahnede yerinizden zıplamak bir korku filminden tek beklentinizse gidin tabii, bu Köy de sizi bekliyor...

  YanıtlaSil
 3. Adsız22:05

  berbat film....ama gene de emeye saglik

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar