13 Mart 2014 Perşembe

Çılgın Hırsız izle Despicable Me full izle (2010) ANIMASYON Türkçe DUBLAJ

Çılgın Hırsız - Despicable Me filmini izle, 2010 Türkçe Dublaj Animasyon Filmini Online izleyin, Çılgın Hırsız - Despicable Me full online seyret full izle, 2010 Türkçe Dublaj Animasyon filmi online izle, Çılgın Hırsız - Despicable Me sinema full HD izle, Çılgın Hırsız - Despicable Me film izle, 2010 Türkçe Dublaj Animasyon filmini direk izle, Çılgın Hırsız - Despicable Me Filmi seyret full, Çılgın Hırsız - Despicable Me Filmini bedava izle, Film 2010 Türkçe Dublaj Animasyon hd izle
IMDB Puanı 7.5/10
Yapım:2010 - ABD
Tür:Aile, Animasyon, Çocuk, Dram, Komedi, Macera
Yönetmen:Chris Renaud, Pierre Coffin, Sergio Pablos
Senaryo:Ken Daurio, Cinco Paul, Sergio Pablos
Yapımcı:Janet Healy, Christopher Meledandri, Marci Levine, John Cohen
Müzik:Heitor Pereira
Süre:95 dk.
Animasyonun Konusu
Renk renk çiçeklerle çevrili, güleryüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır... Banliyönün en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay'ı çalmak için planlar yapmaktadır..
Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu kötü kalpli adamla karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler: Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır... iyi seyirler dileriz.. 2010 yapımı Türkçe Dublaj Animasyon, Animasyon severlerin kaçırmaması gerekir.. IMDB Puanıda 7.5 gayet yüksektir.. iyi seyirler..

FILMIN FRAGMANI:10 yorum:

 1. Adsız22:25

  güzel animasyon beendim

  YanıtlaSil
 2. Adsız08:40

  Atık animasyon filmler gercekten mukemmel oluyor.Hele yuzlerde olusturdukları mimikler insanı buyuluyor. Genelde daha sevimli karakterlerin oldugu animasyonları severim [ nemo, buz devri gibi ) ama bu da cok guzeldi. Oylesine bir bakmak istedim , bırakamadım. Izlemenizi tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 3. Adsız22:27

  slm güsel olmuş vakti olan için ideal

  YanıtlaSil
 4. Adsız21:09

  çok zevkli

  YanıtlaSil
 5. YENİLENMİŞTİR!!! iyi seyirler..

  YanıtlaSil
 6. Adsız01:24

  duckload da sorun var yüklenmiyor :/

  YanıtlaSil
 7. Adsız20:44

  çok güzel çok beğendim. hele şu kızlar çok güzel
  eylenceli ve komik bir çizgi film

  YanıtlaSil
 8. Adsız16:36

  Universal Stüdyosu Pixar’a karşı…

  Hayranlıkla izlediğimiz “Ratatuy” karakterlerinin tasarımcısı Carter Goodrich ile efsanevi “Buz Devri” serisine can veren Chris Meledandri işin içindeyse o animasyonu izlemek zorunluluk olmuştur diye düşünüyorum.

  Çılgın Hırsız (lar) üç boyutlu seyriyle her yaşa hitap edebilecek son derece keyifli bir animasyon. Bu yüzden hiç düşünmeden izlemenizi öneririm. Film merkezine kötülüğü almış. İlk etapta bu fikir ters gelse de son zamanlarda alışık olduğumuz tarzdaki kötü adamın macerasında iyilik nerede yer bulacak fikri ve animasyonun kötülük bile olsa sevimliliği bizi filme daha da bir çekiyor.

  Film Mısır piramidinin çalınma haberinin ardından kahramanımız Gru’nun karakterini analiz etmemizi sağlayan sahneyle devam ediyor. İri cüsseli, sivri burunlu Gru, dondurmasını düşürmüş ağlayan çocuğu görünce üzüntülü ifadeyle yaklaşıyor eylem alanına. Çocuğa cebinden çıkarttığı balonla yaptığı köpeği hediye edince sevimli adam figürüyle tam not verdiğimiz Gru, hemen ardından gülen çocuğun yüzüne ve aynı zamanda bize patlatıveriyor balonu.

  Hiç sebepsiz kötülüğün adresi olan Gru, sevimli evleri ve komşuları olan mekanda kasvetli, çirkin bir evde yaşayan kötülükle beslenen ve geçinen biri. Aksi annesinin beğenmeyen ve aşağılayan tavırlarından oluşan hayat felsefesiyle kendini dünyanın en büyük suç insanı olarak görmekte. Ancak onunla yarışan genç hırsız Vektör’ün Mısır piramidini çalmasıyla koltuğunun sallandığını hisseder ve işler iyice kızışır. Bundan sonraki işi Ay’ı çalmaktır. Bunun için belirlediği eylem planı ise çok basittir; küçültme silahına sahip olacak, Ay’ı küçültecek ve çalacaktır. Kötülük Bankası’ndan krediyi de alınca planı tıkır tıkır işleyecektir. Ancak planı istediği gibi gitmez, zira genç rakibi Vektör Gru’yu alt etmiş ve küçültme silahını çalmıştır. Birbirleriyle yarışan hırsızları izlediğimde elde olmadan Ocean’s serisinde Fransız hırsız François Toular ile hesaplaşma ve yenişememe sahnelerini hatırladım birden; hırsız hırsıza karşı…

  Yetim olan ve evlatlık alınmayı dört gözle bekleyen kurabiye satan üç kız kardeşin hikayeye yerleşmesiyle de film daha bir keyifli hale geliyor. Bu üç kız kardeşi hele de en ufakları olan Agnes’i alıp içinize sokasınız geliyor. Ancak sevimlilikten ve iyilikten çok uzak görünen Gru için bu üç kız kardeş hem baş belası hem de planının vazgeçilmezi haline geliyor. Vektör’ün son derece korunaklı evinin kapılarını sadece kurabiyeci kızlara açmasıyla Gru’nun yetimleri evlatlık alması arasındaki hızı tahmin edebilirsiniz sanırım. Kızlar baba figürü görmek isterken, Gru planını uygulama derdindedir.

  Filmin kötülük içinde yüzen karakterleri arasında bu üç kız kardeş dışında en sevimli karakterleri ise hiç şüphesiz Gru’nun yardımcıları, işçileri ya da köleleri olarak tabir edeceğimiz sarı renkli minyonlar. Gru’nun sorgusuz sualsiz yardımcıları olan küçük yaratıkların kendi aralarında didişmeleri ve birbirleriyle konuşmaları o kadar sevimli ki. Filmin Türkçe dublajında Ata Demirer’in varlığı çok ayrı, ancak orijinal seslendirmede Steve Carell’ın sesini kaçırmamanızı öneririm.

  “Genç Hırsız” konusu itibariyle ekstra bir malzeme ya da derinlik katmıyor elbette. Ancak her yaşa giden bu eğlenceli animasyon sizi kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacaktır diye düşünüyorum.

  İyi Seyirler

  YanıtlaSil
 9. ElestirMAN16:38

  Geçtiğimiz yıl gösterime giren "Despero" ve kış aylarının ses getiren animasyonu "9," Universal Pictures'ın Pixar, Dreamworks ve 20th Century Fox'un animasyon pazarında sürdürdükleri rekabet oyununa katılmak istediğinin en belirgin işaretleriydi. Uzun zaman internet ortamında dolaşan kısa video klipler ve fragmanlar aracılığıyla takip ettiğimiz "Çılgın Hırsız" ise, gerek tanıtım kampanyası gerekse seslendirme kadrosuyla Universal'ın artık sadece oyuna katılmakla kalmayıp, rekabeti iyice kızıştırmak istediğini belli ediyordu. Bütün bir yaz sezonu bekledikten sonra, nihayet yeni Universal animasyonunu izleme fırsatına kavuştuk. Sonuç; "Çılgın Hırsız" animasyon camiasındaki rekabeti hareketlendirecek niteliğe sahip olsa da zirveye oynamakta güçlük çeken ve Pixar'ın her zaman bir numara olduğu fikrini pekiştiren bir yapım.  "Çılgın Hırsız," giderek çaptan düşen Gru isimli kıdemli bir hırsızın ayı çalarak eski saygınlığına kavuşma girişimini anlatıyor. Hayatına giren üç küçük kızın etkisiyle kötü kalbi yavaş yavaş yumuşamaya başlayan Gru, filmin tanıtım aşamasında yansıtıldığının aksine hiçbir zaman tam anlamıyla bir kötü adam portresi çizmiyor. Kötüden ziyade garip olarak adlandırabileceğimiz Gru, her hain girişiminde başarısız olan şefkat yoksunu komedi karakterlerinden biri aslında. Bu tip yan karakterlerin, canlandırıldıkları oyuncunun performansına bağlı olarak zaman zaman başkarakterden daha fazla ilgi çeker hale gelmeleri ise özellikle komedi filmlerinde sık rastlanan bir durum.

  Nitekim "Çılgın Hırsız"da ilhamını 'iyi' başkarakterlerin önüne geçen garip yan karakterlerden alıyor ve benzer bir rol değişiminin yaşanmaması için 'kötü' karakteri doğrudan başkarakter ilan ediyor. Her 'kötü' karakterin arkasında iyi bir aktörün bulunduğu gerçeği de bu noktada devreye giriyor. Çılgın Hırsız"da Gru'yu seslendiren Steve Carell'in başarısı tüm hikayeyi sürüklemeye yetecek güçte. Eğer filmi orijinal dilinde izlerseniz Steve Carell'in Gru'yu sadece seslendirmekle kalmayıp, karaktere tüm yüz mimiklerini ve beden dilini aktardığına şahit olabilirsiniz. Filmin Türkçe seslendirilmiş versiyonunda Ata Demirer'in aynı performansı gösterip, gösteremeyeceği ise oldukça şüpheli.

  Bir oyuncunun yüz mimiklerini kaydederek bu mimikleri dijital ortama aktarmaya yarayan motion capture tekniğiyle çekilmişçesine Steve Carell'in varlığını hissedilir kılan "Çılgın Hırsız"ın, Gru'nun karakteristik özelliklerini de Carell'e borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Filmin yapımcısı Christopher Meledandri'nin de dediği gibi belli ki Steve Carell "Çılgın Hırsız"da sadece seslendirme sanatçısı olarak boy göstermeyip, karakterin fiziksel görünüşünden, bedensel hareketlerine kadar katkıda bulunmuş. Böylelikle ortaya Carell'in varlığıyla ilgi çekici ve eğlenceli hale gelen neredeyse tek kişilik bir gösteri çıkmış.

  YanıtlaSil
 10. ElestirMAN16:39

  "Çılgın Hırsız"ın birbirinden sevimli yan karakterlerininse içlerinde büyük bir eğlence potansiyeli barındırdığını söyleyebiliriz. Örneğin; Gru'nun hain planlarını hayata geçirmek için kullandığı, "minyon" adı verilen sevimli sarı yaratıklar ordusu, hikayenin fiziksel komedi yönünü beslemek için ideal bir araç. Film süresince özellikle küçük izleyicileri bir hayli eğlendirebilecek kazalara kurban giden minyonlar, anlamsız yüz ifadeleri ve şakalaşmalarıyla büyük izleyicileri de kahkahaya boğabiliyorlar. Diğer yandan, "Çılgın Hırsız"ın minyonların tekrarlarla etkin hale gelebilecek komedi potansiyelini yeterince verimli bir biçimde kullandığını söylememiz de zor.

  Gru'nun hain düşmanı Vector'u alt etmek için evlat edindiği Margo, Edith ve Agnes'ı ise görsel olarak birer tasarım harikası olarak tanımlayabiliriz. Her üç karakter de yüz ifadeleri, kostüm tasarımları ve beden dilleriyle izleyenlerde şefkat uyandırarak film içerisindeki pozisyonlarını ve Gru'nun hayatına olan etkilerini başarıyla temsil ediyorlar. Bununla birlikte, "Monsters, Inc." (2001) ve "Finding Nemo" (2003) filmlerinde sanat departmanında çalışmış, "Ratatouille" (2007) filminde ise karakter tasarımcısı olarak görev yapmış Carter Goodrich'in imzasını taşıyan Margo, Edith ve Agnes her yönleriyle fazlasıyla Pixar karakterlerini andırıyorlar. Carter Goodrich'in kariyerinin büyük bir bölümünde Pixar prodüksiyonlarında çalışmış olmasının bir sonucu olan bu benzerlik ister istemez "Çılgın Hırsız"ın çehresini ve filmin seyredenler üzerindeki ilk izlenimini bir anda değiştiriyor.  Diğer yandan, "Çılgın Hırsız" bütün başarılı yönlerine rağmen bir Pixar yapımı ile boy ölçüşebilecek nitelikte bir yapım değil. Bunun en belirgin sebebi ise Eric Guillon'ın kendine has mekan tasarımlarına, Goodrich'in karakter tasarımındaki başarısına ve Steve Carell'in film üzerindeki olumlu baskınlığına rağmen, hikayesinin neredeyse zorlama bir biçimde devam etmesi ve izleyenleri heyecana sürüklemeden çözülmesi. Dolayısıyla "Çılgın Hırsız," görsel olarak animasyon camiasındaki rekabete hareket getirebilecek nitelikte olmasına rağmen başkarakterinin kötücül tarafını yeterince anne şefkati görmemesine bağlayan banal duruşu ve derinlikten yoksun hikayesiyle Universal'ı fazla ileriye götürebilecek bir yapım değil. Her şeye rağmen "Çılgın Hırsız," Steve Carell'in benzersiz performansı ve izleyenleri hipnotize eden karakter tasarımları için seyredilmeye değer.

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar