15 Mayıs 2014 Perşembe

Jurassic Park 1 izle full izle JurassicPark 1 izle online izle (1993) Türkçe DUBLAJ

Jurassic Park 1 filmini izle, JurassicPark 1 Filmini Online izleyin, Jurassic Park 1 full online seyret, JurassicPark 1 filmi online izle, Jurassic Park 1 sinema, Jurassic Park 1 filmi, JurassicPark 1 filmini indirmeden izle, Jurassic Park 1 Filmi seyret, Jurassic Park 1 Filmini bedava izle, Film JurassicPark 1
 Jurassic Park
(1993) on IMDb

Yapım:1993 - ABD
Tür:Gerilim, Fantastik, Macera
Yönetmen:Steven Spielberg
Senaryo:David Koepp , Michael Crichton (Kitap)
Görüntü Yönetmeni:Dean Cundey
Müzik:John Williams
Süre:127 dk.
Oyuncular
Sam Neill (Dr. Alan Grant) , Laura Dern (Dr. Ellie Sattler) , Jeff Goldblum (Dr. Ian Malcolm) , Richard Attenborough (John Hammond) , Bob Peck (Robert Muldoon) , Martin Ferrero (Donald Gennaro) , B.D. Wong (Dr. Henry Wu) , Joseph Mazzello (Tim Murphy) , Ariana Richards (Lex Murphy) , Samuel L. Jackson (Ray Arnold)
Filmin Konusu
Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkanı verir. Dr. Hammond, bu DNA'dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar.
Çeşit çeşit dinozorların canlı olarak görülebileceği bu özel hayvanat bahçesinin ilk test ziyaretçileri ise bir avukat, bir matematikçi, bir dinozor uzmanı ve bir bitkibilimci ile Hammond'un torunlarıdır. Dinozor embriyolarını ele geçirmek isteyen biri güvenlik sistemini devre dışı bırakınca bütün dinozorlar adada serbest kalırlar.
Michael Crichton'un romanından uyarlanan filmin yönetmeni, sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg. Güçlü özel efektleriyle dikkat toplayan filmin gişede büyük başarı elde etmesi, 2 devam filmi çekilerek bir üçleme olmasını sağlamıştı... iyi seyirler dileriz..

FILMIN FRAGMANI:2 yorum:

  1. Anonymous20:48

    93 te ne film çekmiş adamlar ya Steven Spielberg klasiği mükemmel film

    YanıtlaSil
  2. Adsız01:45

    yaşasın t-rex

    YanıtlaSil

Popüler Yayınlar